Apple bugün AirPods'un Apple.com/tr adresinden online olarak sipariş edilebileceğini ve önümüzdeki hafta müşterilere teslim edilmeye başlayacağını ve Apple Store'larda, Apple Yetkili Satıcılarında ve belirli iletişim operatörlerinde satışa sunulacağını duyurdu. 

AirPods, yüksek kaliteli ses ve uzun pil ömrüyle zahmetsiz bir kablosuz dinleme deneyimi sağlıyor. Bu büyüleyici kablosuz kulaklık daha önce mümkün olmayan bir kablosuz ses deneyimiyle müzik dinleme, telefonla görüşme, TV programları ve film izleme, oyun oynama ve Siri kullanma biçimimizi yeniden icat etmek için gelişmiş teknolojilerden yararlanıyor. 

AirPods ile, kablosuz kulaklığınızı ayarlamak ve kullanmak şimdi her zamankinden daha kolay. AirPods'unuz, şarj kutusunu iPhone'unuzun yakınındayken açtığınızda tek dokunuşla Apple Watch, iPad ve Mac'iniz de dahil olmak üzere, iCloud hesabınıza bağlı tüm aygıtlarınıza bağlanır.

Gelişmiş sensörler AirPods'un kulağınızda olup olmadığını algılar ve müziğinizi otomatik olarak oynatabilir ve duraklatabilir. AirPods'unuza çift tıkladığınızda Siri etkinleşir. Favori kişisel yardımcınız Siri ile dinlemek istediğiniz parçayı seçebilir, müziğinizi kontrol edebilir, yol tarifleri alabilir, telefon görüşmeleri yapabilir veya diğer Siri görevlerini yerine getirebilirsiniz. 

Yeni ultra düşük güç tüketimli Apple W1 çipi, AirPods'un tümüyle kablosuz bir tasarımda yüksek kaliteli ses ve benzersiz bir pil ömrü sunmasınısağlayarak çığır açıcı bir deneyime olanak veriyor. AirPods tek bir şarjla beş saate kadar dinleme süresi sunarken, özel tasarımlı şarj kutusu ise AirPods'unuzu birçok kez şarj ederek toplam 24 saatten fazla dinleme süresi elde etmenizi sağlar. Böylece, siz yola çıkmaya hazır olduğunuzda AirPods'unuz da şarj edilmiş bir şekilde size eşlik etmeye hazır olur. AirPods hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen  adresini ziyaret edin.

Fiyat ve Bulunabilirlik:  Yeni Apple tasarımı kablosuz AirPods, şarj kutusuyla birlikte Apple.com/tr adresinden 779,00 TL fiyatla satın alınabilir ve önümüzdeki hafta müşterilere telim edilmeye başlanacak ve Apple Store'lar, Apple Yetkili Satıcıları ve belirli iletişim operatörlerinde satışa sunulacaktır.