Geçtiğimiz haftalarda Luca Tudesco tarafından yapılan Twitter paylaşımında iOS 10.2 sürümü için Jailbreak çalışmalarına başlandığı ve kısa bir süre sonra yayınlanacağı duyurulmuştu. Beklenen gün geldi ve iOS 10.2 jailbreak yayınlandı.

Yayınlanan iOS 10.2 jailbreak sürümü şuan için beta olarak kullanıcılara sunuldu. Bu yüzden iOS 10.2 jailbreak işlemini iOS 10.2 yüklü iPhone akıllı telefonlarınıza uyguladıktan sonra akıllı telefonunuzu kapatıp açtıktan sonra tekrar iOS 10.2 jailbreak işlemini yapmanız gerekiyor. Ayrıca beta olarak yayınlanan iOS 10.2 jailbreak sürümü telefonlarınızda bazı problemlere neden de olabilir. Bu yüzden iOS 10.2 jailbreak sürümünü yaptıktan sonra iPhone telefonlarınızda problem çıkması halinde telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekebilir.

 

Şuan için sadece iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, ve iPad Pro mobil cihazlar için yayınlanan iOS 10.2 jailbreak beta sürümü önümüzdeki günlerde kararlı sürüm olarak yayınlandığında farklı iPhone ve iPad modellerine de uygun olarak gelebilir.

 

Jailbreak işleminden önce yapılması gerekenler


– Yalu 102 jailbreak ipa dosyasını aşağıdaki adresten indirin

yalu102 ipa indir

– Cydia İmpactor’ü aşağıdaki adresten indirin

cydia impactor indir

– ITunes’un son versiyonun bilgisayarınızda yüklü olduğundan emin olun.

Ayarlardan iPhone’umu Bul, Touch ID ve ekran kilidini kapatın.

iOS 10.2 jailbreak Nasıl Yapılır?

  1. iPhone veya iPad i bilgisayarınıza bağlayın.
  2. iPhone yada iPad i iTunes ile yedekleyin.
  3. Bilgisayarınızda Cydia Impactor’u başlatın.
  4. yalu102 IPA dosyasını Cydia Impactor’a sürükleyip bırakın.
  5. Cydia Impactor’a Apple ID kimlik bilgilerinizi girin.
  6. Cydia Impactor’un yalu102 jailbreak uygulamasını iPhone’unuza veya iPad e yüklemesini bekleyin.
  7. Yalu jailbreak cihazınıza yüklendikten sonra, cihazınızı bilgisayardan ayırın ve Ayarlar> Genel> Profiller ve Cihaz Yönetimi veya Genel> Cihaz Yönetimi’ne gidin.

Burada bulunan jailbreak profiline girip güven diyerek kurulumu tamamlayın.

  1. yalu102 jailbreak uygulamasına girin. Bu uygulamanın iPhone’unuzu yavaşlatabileceğini söyleyen uyarıyı tamam diyerek geçin. Tekrar yalu102 uygulamasına girip biraz bekleyin. Ekran kapanıp tekrar açılınca Cydia kurulmuş olacak.

Cydia Ana ekranda görünmüyorsa, yalu102 uygulamasını bir kez daha çalıştırın ve tekrar deneyin.Cihazınızı her yeniden başlatmadan sonra cihazınızı jailbreak moduna geçirmeniz gerekecektir. Bunu yapmak için  8. adımı tekrarlayın.Apple kimliğiniz bir Developer kimliği değilse 7 gün sonra 3.adımdan itibaren işlemleri tekrar yapmak zorundasınız.

Paylaş