iPhone, iPad Data Kurtarma

 

iPhone iPad data kurtarma işlemi sayesinde yanlışlıkla sildiğiniz yada cihazınızın çeşitli nedenlerden bozulmuş olması durumunda kaybolan verilerin geri getirilmesi işlemidir. Bu işlem donanımsal yada yazılımsal müdahale ile gerçekleştirilebilir.

 

iPhone ve iPad sahibi kullanıcılar, çoğu zaman cihazın arıza durumlarını göz ardı ederler ve veri yedekleme işlemini önemsemezler. Oysa ki akıllı telefon kullanıcıları her zaman düzenli periyodlarla önemli verilerini sabit bir harddiske yada bir bulut sunucuya yedeklemeleri gerekir. Bu sayede cihaza ne olursa olsun, söz konusu veriler her zaman için ulaşılabilir olacağı için data kurtarma işlemi gerekmeyecektir.

 

Ancak sizler de verilerini yedeklemeyen iPhone, iPad kullanıcılarından birisiyseniz ve verilerinizi yanlışlıkla sildiyseniz yada cihazınız bozulduğu için ulaşamıyorsanız, böyle bir durumda Apple cihazları konusunda uzman bir ekibe cihazınızı teslim etmek iyi bir seçenek olacaktır. Alanında uzman bir ekip, verilerinizin kurtarılmasını sağlayacak titiz bir çalışma yürütecektir.

 

iPhone, iPad Data Kurtarma İşlemi ile Hangi Dosyalar Kurtarılabilir?

 

iPhone, iPad cihazlarınız için data kurtarma işlemi sayesinde pek çok türden veriyi kurtarabilirsiniz.

 

  • Ses dosyalarınız (ses kayıtları, mp3’ler, müzik dosyaları v.b)
  • Görsel dosyalarınız (jpg, png ve benzeri türden formatlardaki fotoğraflarınız)
  • Videolar (mp4, mkv yada daha farklı formattaki)
  • Çalışma dosyalarınız (.doc, .docx, .xls ve daha farklı formattaki)
  • Sanal kitaplar (daha çok .pdf formatında oluyorlar)

 

Kısacası aklınıza gelebilecek her türlü dosyanın kurtarılması işlemi iPhone iPad data kurtarma işlemi ile gerçekleştirilebilmektedir.

 

Bu işlem çoğu zaman oldukça uğraştırıcı olduğundan dolayı, çok önemli bir dosya söz konusu olduğu zaman bu yöntemi tercih etmenizi öneriyoruz. Aksi halde tekrar edinmenizin mümkün olduğu dosyalar için data kurtarma işlemi gereksiz bir masraf olacaktır. Buna gerek yoktur.

 

iPhone, iPad Data Kurtarma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

 

Data olarak ifade ettiğimiz bu veriler, çeşitli nedenlerden dolayı silinebilir yada cihazın açılmama durumu nedeniyle ulaşılması imkansız olabilir. Bu durumda iPhone iPad data kurtarma işlemi, söz konusu verilerin ne şekilde, hangi zaman aralığında ve ne zaman kaybedilmiş/silinmiş olduğuna göre gerçekleştirilir. Data kurtarma çalışmalarında esasında yazılımsal ve donanımsal olarak iki farklı yöntemden bahsedebiliriz.

 

Söz konusu verilerin yanlışlıkla silinmesi durumu söz konusuysa, böyle bir durumda yazılımsal kurtarma çalışmaları genellikle sonuç verir. Yazılımsal data kurtarma çalışmasında özel gelişmiş yazılımlar kullanılır ve aradığınız dosya türü hedeflenerek kayıp dosyanın bulunması yönünde çalışmalar gerçekleştirilir.

 

Söz konusu veriler cihazın bozuk olmasından dolayı erişilemiyorsa yada daha geçmişe yönelik bir dosya kaybı söz konusuysa, donanımsal data kurtarma çalışması gerekir. Böyle bir durumda da cihazın hafızasının sağlamlığı önemlidir.

 

Firmamız sahip olduğu tecrübe, teknik bilgi ve uzman kadrosu ile her koşulda özel verilerinizin kurtarılması çalışmalarını gerçekleştirir. Bunun için tüm imkanları değerlendirir.

 

iPhone iPad Yanlışlıkla Silinen Dosyaların Kurtarılması

 

Yanlışlıkla silmiş olduğunuz çeşitli dosyaların kurtarılması sürecinde farklı türden dosyalarınız kurtarılabilir.

 

  • iPhone iPad yanlışlıkla silinen fotoğrafları geri yükleme
  • iPhone iPad yanlışlıkla silinen ses dosyalarını kurtarma
  • iPhone iPad yanlışlıkla silinen sanal kitapları kurtarma
  • iPhone iPad yanlışlıkla silinen önemli bilgileri kurtarma

 

Çok daha fazlası için firmamız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

 

Yanlışlıkla silmiş olduğunuz dosyalarınız eğer yakın bir zamanda silinmişse, kurtarılma ihtimali daha yüksektir. Bunun dışında kullandığınız cihazı ne kadar sık kullandığınıza bağlı olarak da kurtarılma ihtimali değişkenlik gösterir. Örneğin sürekli her gün, her saat aktif olarak kullandığınız ve temizlediğiniz bir cihaz için yanlışlıkla silinen verilerin kurtarılması çok daha zordur ancak daha az kullandığınız bir cihazda yanlışlıkla silmiş olduğunuz verilerin kurtarılması ihtimali daha yüksektir. iPhone iPad data kurtarma işlemlerini firmamız tüm imkanları kullanarak gerçekleştirir.

 

iPhone iPad Bozulduğu için Dosyalara Ulaşamama Durumu

 

Bazı durumlarda cihaz beklenmedik bir şekilde bozulduğunda bazı verilerinize ulaşmak çok zor yada imkansız olabilir. Böyle bir durumda, bozulan iPhone, iPad cihazınızdaki verilerinizin kurtarılması işlemi çoğu zaman donanımsal müdahale ile mümkün olabilmektedir.

 

iPhone iPad bozulduğu için ulaşamadığınız; fotoğrafları, ses dosyaları, sanal kitapları, videoları, önemli bilgiler ve aklınıza gelebilecek her türlü verinin kurtarılması işlemi gerçekleştirilebilir.

 

Cihazın bozulması durumunda ulaşılamayan dosyalara ulaşmanın farklı yöntemleri vardır. Söz konusu arızanın donanımsal olarak giderilmesi ile de verilerinz artık ulaşılabilir hale gelir ancak söz konusu arızanın donanımsal olarak giderilmesi, söz konusu verilerin kaybı ile sonuçlanacaksa (yada böyle bir ihtimal varsa) böyle bir durumda farklı bir donanımsal müdahale ile cihazın hafızasındaki bilgiler elde edilir.

 

Söz konusu veri kaybının hafıza kartında olması durumunda da firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Cihazınızın hafıza kartı için de kurtarma işlemlerini gerçekleştirebiliyoruz.

 

iPhone iPad Data Kurtarma Fiyatları Ne Kadar?

 

Cihazınızın data kurtarılması işlemi söz konusu verilerin ne şekilde kaybedildiğine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Kullanılacak olan data kurtarma yöntemi ve bu yöntem beraberinde harcanacak olan zaman da fiyatları etkileyen bir diğer önemli unsur olarak ifade edilebilir. Sonuç olarak belli bir veri türü için yada kayıp şekli için kesin bir fiyat vermek ilk aşamada çok zordur. Burada ancak cihazınız için bir ön analiz yapılarak, tahmini bir fiyat verilebilir. Bunun için firmamız ile iletişime geçmeli ve cihazınız hakkında bilgi vermelisiniz. Daha iyi bir tahmini fiyat için ise teknik servis noktamıza cihazınızı getirmeniz gerekir. Bu sayede cihazınızın durumunu daha iyi bir şekilde analiz etmiş oluruz. Böylelikle söz konusu veri kaybının nasıl, ne şekilde, ne kadar sürede ve ne kadar fiyat ile geri getirilebileceğine dair daha net bilgiler verebiliriz.

 

Firmamız iPhone ve iPad cihazları için her türlü imkanı kullanarak data kurtarma çalışmalarını yürütür ve bu işlem karşılığında sizlerden olabilecek en makul seviyede bir fiyatlandırma talep eder. Hizmetlerimizde müşteri memnuniyeti esastır bu nedenle müşterilerimizin bütçesine uygun bir fiyatlandırma gayreti içerisindeyiz.

 

iPhone iPad Data Kurtarma İşlem Süresi Ne Kadar?

 

Bazı durumlarda verinin durumuna göre kayıp veriyi getirme işlem süresi sadece bir kaç saat olabileceği gibi bazen 1 gün, bazen 5 ve hatta 10 günü bulabilmektedir. Bu tamamen cihazınızın durumuna ve söz konusu veriye göre değişkenlik gösterir. Bu aynı zamanda teknik servis noktamızda, o zaman aralığında çok yoğunluk olup, olmaması ile de alakalı olabilmektedir.

 

Son olarak siz değerli müşterilerimize, kullanmış olduklar iPhone ve iPad cihazlarındaki verileri düzenli olarak yedeklemelerini önermekteyiz. Günümüz şartlarında bunu yapmak artık çok daha kolay. Bir bilgisayarınız olmasa bile verilerinizi sanal sunucularda yedekleyebilirsiniz. Özellikle de senkronizasyon imkanı sağlayan sanal sunucuları kullanın ve bu sayede telefonunuzdaki her türlü dosya güvende olacaktır.

 

Cihazınızdaki verilerin kurtarılması ile ilgili işlem süreci hakkında ve fiyat hakkında daha iyi bir bilgi sahibi olmak istiyorsanız, firmamız ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Firmamız aynı zamanda tamamen ücretsiz bir şekilde cihazlarınız için ön inceleme, arıza tespiti hizmeti sunmaktadır. Böylelikle cihazınızdaki belli başlı sorun yada sorunlar belirlenir ve çözümü için ihtiyaç duyduğunuz bilgiler sizlere aktarılır.