iPhone, iPad Teknik Servis

 

Apple cihazları kaliteli malzemeden geliştirilmiş olup, sahip oldukları özellikleri ile mobil hayata entegre bir şekilde çalışabilmektedir. Malzeme kalitesi Apple cihazlarında ilk fark edilen kalite unsuru olarak ön plana çıkar. Eline aldığınız iPhone yada iPad cihazının metal yapısını hissedersiniz. Bu kaliteli malzeme aynı zamanda şık bir görüntü ile de eşleşir. Kullandığınız cihazlar her ne kadar kaliteli malzeme ve başarılı bir işletim sistemine sahip olsa da, insan ürünü olan bu cihaz ve yazılımların sorunsuz bir şekilde çalışacağını kimse garanti edemez. Apple’ın güçlü ve başarılı bir marka olduğu konusunda herkes hem fikirdir. Nitekim iPhone ve iPad cihazlarının kalitesinden de bunu çok rahat anlıyoruz. Fakat bazı durumlarda kullanıcı kaynaklı yada sistem kaynaklı hatalar ile karşı karşıya kalınabilmektedir. İşte böyle bir durumda güvenilir bir iPhone iPad teknik servis ile çalışmak gerekir.

 

iPhone, iPad Teknik Servis Noktasında Hangi İşlemler Yapılır?

 

Kullanılan elektronik cihazların teknik servis noktaları vardır. Bu noktalar o cihazların sorunsuz ve tam performanslı bir şekilde çalışmasını sağlayacak işlemleri yaparlar. Bu anlamda uzun yıllardır hizmet veren firmamız da, kullanmış olduğunuz iPhone ve iPad cihazlarınızın ilk gün gibi performanslı ve sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamayı amaçlar. Bunun için gerekli olan tüm işlemleri gerçekleştirmeye hazırdır. Bu işlemleri esasında üç farklı kategoride değerlendirebiliriz.

 

1. Arıza Tespit İşlemleri (Tamamen Ücretsizdir)

 

Arıza tespit işlemi, herhangi bir iPhone yada iPad kullanıcısının teknik servis noktamızda talep edebileceği ücretsiz bir işlemdir. Kullanmış olduğunuz cihazda belli başlı sorun yada sorunlar ile karşı karşıya kalıyorsanız, arıza tespit işlemi sayesinde;

 

 • Sorunun nedenini öğrenebilir,
 • Sorun hakkında çok daha fazla bilgi alabilir,
 • Sorunun giderilmesi için ne yapılması gerektiğini öğrenebilir,
 • Söz konusu arızanın giderilmesi için gerekli olan tahmini süreyi öğrenebilir
 • Arızanın giderilmesi için ne kadar fiyat gerektiğini öğrenebilirsiniz.

 

Kısacası arıza tespit aşamasında genel olarak cihazınız incelenir. Eğer yaşadığınız belirli sorunlar varsa, cihazınız belirtmiş olduğunuz sorunlara göre incelenir. Örneğin arıza tespit hizmeti için cihazınızı bizlere teslim ederken, ekranı ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız, bu durumda ekran ile ilgili yaşadığınız bu sorunun tespiti yönünde bir inceleme gerçekleştirilir. Sonrasında elde edilen verilere dayanarak, sizlere söz konusu arızanın ne kadar sürede, ne kadar fiyat ile tamir edilebileceğini söyleriz. Onay vermeniz durumunda arızanızın giderilmesi için çalışmalar başlatılır ve arıza belirleme sürecinde sizlere belirtmiş olduğumuz tahmini tamirat süresinde cihazınızın tamiratı gerçekleştirilerek sizlere teslim edilir.

 

2. Yazılımsal Tamirat

 

iPhone, iPad teknik servis çalışmaları cihazın dış yada iç sorunları ile ilgili olabilmektedir. İç sorunları olarak da ifade ettiğimiz sorunlar daha çok sistemin işleyişi ile alakalı olmaktadır. Kullandığınız iOS işletim sistemi, yüklediğiniz uygulamalar ve cihaz üzerinde gerçekleştirdiğiniz bazı teknik işlemler gibi çeşitli nedenlerden dolayı sistemin işleyişinde bazı sorunlar meydana gelir. Bu sorunları daha çok karşınıza çıkan çeşitli uyarı pencereleri, diyaloglar ve hata yazıları ile gözlemleyebileceğiniz gibi cihazınız durup dururken kapanabilir, donabilir yada alakasız pencereler açabilir.

 

Genel olarak cihazın içerisindeki işlev bozuklukları ile alakalı sorunları yazılımsal olarak ifade ederiz. Bu sorunların temelinde cihazın sağlıklı bir şekilde çalışmaması sorunu vardır. Cihazız doğru bir şekilde çalışmaması kullanmış olduğunuz işletim sistemi ve uygulamalar ile alakalı olabildiği gibi, cihazda uygulanan bazı işlemler ile de alakalı olabilmektedir.

 

Aşağıda gözlemleyebileceğiniz başlıca sorunlar, cihazınızın yazılımsal sorunları olduğunun bir göstergesidir;

 

 • Donma problemi
 • Cihaz çok yavaş çalışıyor
 • Cihaz durup dururken, kendi kendine kapanıyor
 • Cihaz sürekli hata verip duruyor ve sürekli hata ekranı ile karşı karşıya kalıyorsunuz
 • Uygulama yüklemekte sorun yaşıyorsunuz, uygulama yüklenmiyor
 • Yapmış olduğunuz işlemler onaylanmıyor

 

Benzeri türden cihazın kullanımına bağlı sorunlar yazılımsal problemler olup, teknik servis noktamızda bu problemlerin giderilmesinde cihazın açılmasına gerek duymuyoruz ve doğrudan sistem üzerinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Kullanmış olduğunuz iOS işletim sistemini, yazılımları ve ayaları da kontrol ederek, kısa sürede tamirat işlemini gerçekleştiriyoruz.

 

3. Fiziksel Tamirat

 

Fiziksel tamirat işlemi cihazınızın fiziksel yapısı ve donanımı ile ilgili tamirat sürecidir. Bu tamirat sürecinde cihazınızın içinin açılması gerekebilmektedir.

 

Aşağıdaki işaretler cihazınızın fiziksel bir soruna sahip olduğunun göstergesidir;

 

 • Ekranda kırık yada çatlak var. Bu durumda ekranın değişmesi ve yenilenmesi işlemi gerçekleştirilir.
 • Cihaz su aldı ve çalışmıyor. Muhtemelen anakart yandı ve anakartın değişmesi gerekir.
 • Cihaz şarj almıyor. Muhtemelen şarj soketinde sorun var ve değişmesi gerekir.
 • Kulaklık girişi çalışmıyor. Jack değişmesi gerekir.
 • Cihazın dış yapısında soyulmalar, çizikler var. Cihazın dışı yenilenmesi gerekir.

 

Tüm bu işaretler ve sorunlar, fiziksel tamirat kapsamında değerlendirilir. Bu tamirat işleminde cihazınızın parçalarının sökülmesi önemli ve gereklidir. Bu nedenle güvenilir bir teknik servis noktasından hizmet almak önemlidir. Bu aşamada firmamız sizlere orjinal ve sıfır parçalarla cihazınızın fiziksel tamiratını gerçekleştirir ve bunun için olabilecek en makul fiyatları sizlerden talep eder. Dilerseniz öncesinde cihazınızı bizlere getirin ve bir ön analiz yapalım. Böylelikle cihazın ne tür bir soruna sahip olduğunu kısa sürede belirleriz ve sizlere söz konusu sorunun giderilmesinde en makul fiyatı teklif ederiz.

 

iPhone, iPad Teknik Servis Tamiratı Sonrasında Cihazınız Nasıl Olacaktır?

 

Teknik servis noktamız, iPhone ve iPad cihazlarınızın sorunsuz bir şekilde işlev göstermesini sağlar ancak bu yeterli değildir çünkü ilk gün hissiyatını yakalamanız önemlidir. İşte bu yüzden özellikle de fiziksel parça değişiminde orjinal malzemeleri kullanır. Bu sayede telefonunuz performans ve görsel bakımından ilk gün gibi olur.

 

Firmamız iPhone, iPad teknik servis olarak uzun yıllardır hizmet vermekte ve siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini sağlamaktadır. Özellikle de fiyatlandırma konusunda olabilecek en makul fiyatları sizlere sunmaya gayret eder. Bunun yanı sıra işçilik ve malzeme kalitesinden de ödün vermeden tamirat işlemlerini gerçekleştirir.

 

iPhone, iPad Teknik Servis Süreci Nasıl İşler?

 

Cihazınızda yaşadığınız çeşitli problemler ile ilgili olarak firmamızla iletişime geçtiğinizde, teknik servis süreci de başlamış olur.

 

 • Cihazınızdaki sorun ile ilgili firmamız ile iletişime geçersiniz
 • Cihazınızdaki sorunun belirlenebilmesi için cihazınızı teknik servis noktamıza getirirsiniz
 • Teknik servis noktamızda ön analiz yaparak, cihazınızın ekran sorunu hakkında bilgi sahibi oluruz.
 • Cihazınızın sorunu ile ilgili olarak sahip olduğumuz bilgiler doğrultusunda tamirat süresi ve tamirat fiyatı hakkında sizlere bilgi veririz.
 • Sizlere sunduğumuz tamirat fiyatı teklifini onayladığınızda, cihazınızın tamirat süreci başlamış olur ve belirlenen gün ve saatte sizlere teslim edilir.

 

Cihazınızda ne tür bir problem olduğunun farkında değilseniz, sorun yok. Sadece ön inceleme yapmamıza izin verin. Tamamen ücretsiz olarak sunduğumuz bu hizmet ile cihazınızda yaşanan sorunun ne olduğunu anlamamıza yardımcı olacaktır. Sonrasında söz konusu sorunun çözümü ve fiyatı hakkında sizlere bilgi verebiliriz.

 

iPhone, iPad cihazlarınız ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız, zaman kaybetmeden firmamız ile iletişime geçin ve cihazlarınızı gönül rahatlığı ile teknik servis noktamıza bırakabilirsiniz. Ekibimiz Apple cihazları konusunda tam donanımlı ve bilgi sahibi uzman bir kadro olup, cihazlarınızın ilk gün gibi şık ve performanslı olmasını sağlayacak tüm çalışmaları yürütmeye hazırdır.