iPhone, iPad Ücretsiz Arıza Tespit

 

iPhone iPad ücretsiz arıza tespit işlemi, kullanmış olduğunuz cihazın son zamanlarda sorun çıkarması durumunda yada tamamen kullanılamaz hale gelmesi durumunda yaptırabileceğiniz bir tespit işlemidir. Firmamız müşteri memnuniyetine önem verir ve iPhone, iPad cihazları ile ilgili yaşadıkları sorunları makul tamirat fiyatları ile tamir eder.

 

Arıza tespit işleminin, cihazınızın uzun süreli sağlıklı çalışabilmesi açısından önemlidir. Sık sık yada ara sıra karşılaştığınız teknik problemleri göz ardı etmeniz, bir süre sonra cihazınızın sizlere daha büyük bir sorun çıkarmasıyla sonuçlanabilir. Bu nedenle cihazınızda yolunda gitmeyen bir şeyler varsa, arıza tespit işleminin yapılması önem arz eder.

 

Firmamız arıza tespit işlemini tamamen ücretsiz bir şekilde yapar ve sizlere kullanmış olduğunuz cihazınız ile ilgili arızaları bildirir. Bu arızalar için tahmini tamirat fiyatı ve süresini de sizlere bildirir.

 

iPhone, iPad Ücretsiz Arıza Tespit İşlemi Yaptırmam Gerekiyor mu?

 

Kullanmış olduğunuz cihazınızda bazı teknik problemler olduğunu gözlemliyor ve deneyimliyorsanız, bu durumda arıza tespit işlemini yaptırmanız gereklidir.

 

Aşağıda sıraladığımız hatalar ve problemler, genellikle cihazın belli bir süre sonra daha büyük sorun yaşatacağının işaretidir.

 

 • Düşme, darbe yada farklı nedenlerden dolayı ekranı çatlamış bir cihazın uzun süre boyunca sağlıklı bir şekilde kullanılması doğru değildir. Bu ilerleyen zamanlarda cihazın ekranın işlevini yitirmesi ile sonuçlanabilir.
 • Havuza, denize ve su alanlarına düşen bir cihazınız varsa, bu cihazınızın iyi bir şekilde temizlenmesi gereklidir. Zamanında yapılmayan bu temizlik cihazınızın anakartında yada anakartı bağlı olan diğer birimlerde farklı işlevsel sorunlar çıkartabilmektedir.
 • Cihazınızı her başlattığınızda yada normal olarak kullandığınızda, sürekli belli bir hata yazısı yada penceresi ile karşı karşıya kalıyorsanız, muhtemelen kullanmış olduğunuz uygulamalar yada yazılımlar ile ilgili bir sorun vardır. Bu sorunun düzeltilmemesi ilerleyen zamanlarda cihazın yanlış çalışmasına neden olabilir.
 • Kırmızı ekran hatası cihazınızı kullanmaya devam edebilmeniz için çözülmesi gereken br problemdir.
 • Kendiliğinden genişleyen görüntü ve menü simgeleri daha çok yazılımsal bir sorundur.
 • Aramalar sırasında karşı tarafı duyamama yada karşı tarafın sizi duyamama gibi bir sorun yaşıyorsanız, muhtemelen telefonun alıcı yada vericisinde bir problem vardır.
 • Şarj olmama sorunu yaşıyorsanız, şarj cihazınızı taktığınızda iPhone, iPad cihazınız şarj almıyorsa yada zar zor alıyorsa, bu önemli bir sorundur.
 • SIM kart hatası nedeniyle kartınızı kullanamıyorsanız, arama yapamaz, mesaj gönderemez ve diğer temel işlevleri yapamazsınız.
 • Bükülme sorunları
 • Hizmetlerin durması ve buna bağlı dokunmatik temassızlığı
 • Çalışmayan Bluetooth sorunu yüzünden bluetooth bağlantısını kullanan çeşitli cihazlar ile etkileşim sağlayamazsınız. Bu da dosya transferlerini yapamamanız anlamına gelir.
 • Tepkisiz Dokunmatik ekran yada yanlış tepki veren bir dokunmatik ekran sorunu ile karşı karşıya kaldığınızda, bu cihazı daha fazla bekletmeden ekranının yenilenmesi gerekmektedir.
 • Plastik şeritlerin boyalarında aşınma gibi fiziksel yıpranmalar varsa da arıza tespit işlemine tabi tutabilir ve fiziksel yenilenme maliyetini öğrenebilirsiniz
 • Rastgele çökmeler yaşıyorsanız, iPhone, iPad durup dururken çöküyorsa, yazılımsal bir problemin işareti olabilir
 • Kulaklıktan gelen çıtırtılar yada kulaklık girişinin çalışmıyor olması zamanla müzik dinlemenizi ve kulaklık girişini kullanmanızı kalıcı olarak engelleyebilir

 

Tüm bu hatalar ve çok daha fazlası ile karşı karşıya kalıyorsanız, cihazınızın arıza tespitini yaptırmanız en doğru karar olacaktır.

 

iPhone, iPad Ücretsiz Arıza Tespit İşlemi Neden Önemlidir?

 

iPhone iPad ücretsiz arıza tespit işlemi cihazlarınızı uzun süreli, sorunsuz bir şekilde kullanabilmeniz için önemlidir. Yukarıda sıraladığımız işaret ve problemlerden birisini yaşıyor olmanız, ilerleyen süreçlerde cihazınızın performanslı bir şekilde çalışmıyor olması ile sonuçlanır.

 

Firmamız sizlere tamamen ücretsiz arıza tespit hizmeti verir ve arıza tespit işlemini yaptırdığınızda;

 

 • Cihazınız ilk gün gibi performanslı bir şekilde çalışacaktır.
 • Yaşadığınız sorunlar artık karşınıza çıkmayacak, cihazı kullanmanızı aksatmayacaktır.
 • Cihazınızı uzun süre, sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edeceksiniz.
 • Fiziksel bir hata söz konusuysa, cihazınız fiziksel olarak yenilenir ve görünüşte ilk gün kadar kaliteli ve temiz olur.
 • Yazılımsal bir hata söz konusuysa, cihazınız yazılımsal olarak kontrol edilir ve yazılım problemleri giderildiğinden hem iOS işletim sistemi hem de sistemde bulunan diğer uygulamalar, artık sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam eder.

 

Kısacası arıza tespit ve sonrasında onay verirseniz tamiratı gerçekleştiğinde artık ilk gün satın aldığınız gibi performanslı ve kullanışlı bir cihaza sahip olmuş oluyorsunuz. Üstelik bu arızaların çoğunun giderilmesi için gerçekleştirilecek olan tamirat çalışmalarında hafızanın silinmesi gerekli olmuyor ancak bu arızanın türüne göre de değişiyor. Örneğin söz konusu arızanın anakartta olduğunu varsayarsak, anakart cihazın belleği niteliğinde temel bir parça olduğundan bu parçanın zarar görmüş olması demek, cihazınızın baştan aşağı yenilenmesi anlamına gelir. Çünkü takılacak olan yeni anakart cihazınızın sıfır gibi olmasını sağlar. Ancak sorun ekran gibi harici parçalardaysa, tamirat daha kolay ve zahmetsizdir. Arızanın türü ne olursa olsun firmamız özenle çalışır ve sizlere olabilecek en makul iPhone tamirat fiyatları sunar.

 

iPhone, iPad Ücretsiz Arıza Tespit İşlemi Süreci Nasıl İşler?

Firmamız, kullanmış olduğunuz iPhone, iPad cihazlarınızın ücretsiz tamirat işlemini aşağıdaki aşamalar ile özetleyebiliriz;

 

 • Cihazınızın vermiş olduğu hataya göre sorunu belirlenir
 • Cihazınızda belirlenen sorunların nasıl tamir edileceği belirlenir
 • Sizlere cihazınızın tamirat süreci hakkında bilgi verilir
 • Cihazınızın tamirat süresi ve tamirat fiyatı teklifinde bulunulur
 • Teklifi kabul etmeniz durumunda, cihazınız için tamirat süreci başlamış olur

 

Sizlere sunduğumuz fiyat ve tamirat süresi teklifini kabul etmemeniz durumunda, hiç bir şey yapılmadan ve hiç bir ücret talep edilmeden, cihazınız sizlere aynen teslim edilir.

 

iPhone, iPad Ücretsiz Arıza Tespit İşlemi Nereden Yaptırabilirim?

 

iPhone, iPad cihazlarınızın tamiratı için firmamıza güvenebilirsiniz. Uzun yıllardır sektörde hizmet veren teknik servis noktamız, şimdiye kadar pek çok iPhone kullanıcısı müşterimizin memnuniyetini kazanmıştır.

 

Apple cihazları hakkında tam teknik bilgi ve donanıma sahip personellerimize cihazlarınızı gönül rahatlığı ile teslim edebilirsiniz. Cihazınızın sorunları kısa sürede tespit edilip, sizlere sorunların tamiratı hakkında bilgiler verilecektir. Bu tamamen ücretsiz bir arıza tespit çalışması olup, sonrasında siz onay verdiğinizde tamirat işlemi gerçekleştirilir.

 

Cihazların arızalarının belirlenmesinde uzman bir ekip önem arz eder. Kimi zaman cihaza ilk bakıldığında arıza tespiti mümkün olabiliyor ancak söz konusu sorun sadece ekran çatlağı değilse, arızanın tespiti için cihazın titiz ve özenli bir şekilde açılarak, iç donanımının incelenmesi gerekebilir. Ancak söz konusu problem, yazılımsal bir problem ise böyle bir durumda cihazın iç donanımına bakmaya gerek yoktur. Burada daha çok cihazınızın iOS işletim sistemi ayarları ve yazılımı denetlenir. Kısacası soruna bağlı olarak cihazınızda ne tür bir arıza tespit çalışması yapılacağına karar verilir.

 

Arıza tespit çalışmasında büyük bir titizlikle çalışırız ve siz değerli müşterilerimize, söz konusu arıza ile ilgili açık, net ve doyurucu bilgi veririz. Kullanmış olduğunuz iPhone ve iPad cihazlarınızda yaşadığınız sorunlar ile ilgili olarak tamamen ücretsiz arıza tespit hizmetimizden faydalanmak için bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır. Bizlere ulaştığınızda, yazımızda da bahsettiğimiz ücretsiz arıza tespit işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır.